Živá nástraha Pijavice / Nadáje

10 hodnotení
 
Novinka Tip Zväčšiť
 

Vynikajúca nástraha na lov sumca.

€1,15
Kategória Živé nástrahy
Zvoľte variant
Kód tovaru 1705/STR Rozmer: STREDNE Momentálne nedostupné €1,15
   
 

Rybári znalí situácie si pijavice cení ako skvelú, hoci málo dostupnú nástrahu nielen na lov sumcov. A rada ďalších kolegov o ich potenciále vie, ale nikdy ich nastražiť neskúsila, pretože sa ich štítia, alebo sa ich jednoducho boja.

 

Tieto predsudky však vychádzajú z obyčajnej neznalosti. Manipulácia s krútiacou a brániacou sa pijavičkou konskú je síce nie práve jednoduchá, ale určite nie odpudivá alebo snáď človeku nebezpečná. Pijavice konská, na rozdiel od kolegyne lekárskej nevie prehryznúť ani nijako inak narušiť ľudskú pokožku. Iba sa niekedy pri manipulácii na ruku prisaje, ale toto je vnímané maximálne ako obyčajné mravenčenie. Kto sa s nimi raz skamarátí, nemá problém na nich chytať, ako pri prepieraní, pri prepočítavaní pri predaji, tak pri nastražovaní pri vode. Rukavice rozhodne nikto nepoužíva.

 

Pijavica sa nastražuje, rovnako ako kostný červ, kúsoček do tkaniva na "hrubším" koncom. Počet nastražených pijavíc je na skúsenostiach a možnostiach rybárov, za dostatočný počet považujeme 3-5-7 pijavíc. Ich enormnou výhodou je tuhosť tela, kedy bežná drobná ryba ich "neoďobe" a pokiaľ nebol rybolov úspešný, možno pijavicu z háčika opatrne sňať a vrátiť späť do chladničky pre budúce použitie. Zahoja sa, neuhynú. Ak áno, tak z teplotného šoku, nie pre poškodenie háčikom.

 

Pre uchovávanie pijavíc pri vode je práve teplotný šok, predovšetkým v letných mesiacoch priamo pri vode najväčším problémom. Jednoznačne odporúčame termobox s chladiacimi vložkami, uloženie mimo priameho slnka, a k vode brať naozaj nevyhnutné množstvo kusov.