Vyhrievacie vložky do topánok CALESCO

21 hodnotení
 
Akcia Tip Zväčšiť
 

Vynikajúca pomôcka,ktorá udrží Vaše nohy v teple

Dostupnosť na sklade
Bežná cena €33
Ušetríte €3 (–9 %)
€30    
Kód tovaru 445
Kategória VÝHREVNÉ VLOŽKY DO TOPÁNOK
Záruka 2 roky
 

Hreje Vaše nohy až 4 hodiny

Výrobok obsahuje jeden pár vyhrievacích ohybných vložiek (do ľavej a pravej topánky).Každá vyhrievacia vložka je napájaná dvomi AA bateriami (najvhodnejšie sú nabíjateľné batérie , nie sú však súčasťou dodávky, je možné si ich priobjednať - viď súvisiaci tovar).

Batérie sú uložené v púzdre s prepínačom, ktorý  je prepojený s vyhrievacou fóliou vo vyhrievacej vložke.Púzdro pre batérie je na pevno spojené s nastaviteľným pružným pásom so suchým zipsom, ktorý sa pripevňuje priamo na topánku alebo čižmu ( alebo na lýtko pod kolenom).Povrchová teplota vyhrievacích vložiek je cca 30°C. Batéria vydrží pri plnom výkone cca 4 hodiny , podľa typu a kvality batérií (akumulátorov), pri regulácii vypínačom cca 6-8 hodín , podľa potrebného tepla.Regulácia je možná vypínačom , ktorý je umiestnený na prístupnom mieste na vonkajšom  obale batérií.Teplo sa v topánke kumuluje, pri pocite zvýšeného tepla , je možnosť vypínač vypnúť a pri pocite chladu znovu zapnúť.Veľkosť vložky je univerzálna 37-45. Je tvarovaná iba pod prednou polovinou chodidla a prstami, nie pod pätou.Vyhrievacie vložky je možné striedať v rôznych pároch topánok , alebo pre trvalé používanie je potrebné z fólie odstrániť silikónový papier a prilepiť  ich do vybraného páru. Vhodné do všetkých druhov topánok , vrátane lyžiarskych.

Vyrobené vo Švédsku.

Technické údaje
napätie =3 V
príkon 2+2 W

Užitočné informácie:

1. Ako ohrievač funguje
Pri správnej funkcii ohrievača dosahuje povrchová teplota vyhrievacich fólii 30 st. C. Vzhľadom na to, že teplota ľudského tela je cca 37 st. C, je dosť obtiažne v normálnom teplom prostredí ohmatom zistiť, či vyhrievacie fólie hrejú. Taktiež neočakávajte, že chodidlo s navlieknutou ponožkou bude pocitovo registrovať vyššiu teplotu. Vyhrievacia vložka slúži na temperovanie vnútra topánky v chladnom prostredí a tým vytváraniu primeranej tepelnej pohody. O užitočnosti vyhrievacej vložky Vás naozaj presvedčí až jej reálne nasadenie v naozaj chladnom prostredí.
2. Overenie funkčnosti ohrievača
Pri izbovej teplote v interiéri je možné overiť funkčnosť pomocou kontaktného teplomera. Pokiaľ teplomer ukazuje pri zapnutom stave teplotu v rozmedzí 27 -33 st. C je všetko v poriadku. Pokial ukazuje nižšiu teplotu, je potrebné vymeniť batérie.
V teréne je možno zistiť funkčnosť jednoducho. Vypnite ohrievače a počkajte na chlad v topánkach. Potom zapnite ohrievanie v jednej topánke. Ak do cca 10 minút pocítite v tejto topánke ustupujúci pocit chladu, všetko je OK a zapnite si aj druhú topánku. Ak chlad neustupuje, musíte asi vymeniť batérie.
3. Voľba typu batérií
Voľba typu batérií má zásadný vplyv na funkčnosť ohrievača nôh. Bežné jednorázové batérie s napätím 1,5V zistia funkciu ohrievača max. 1,5-2 hodiny. Naproti tomy nabíjateľné batérie s kapacitou 2000 - 3000mAh zaistia prevádzku ohrievača nôh až 4 hodiny. Navyše pri opakovanom použití nabíjacích batérií sú prevádzkové náklady niekoľko násobne nižšie oproti batériam jednorázovým. Náhradné batérie doporučujeme skladovať vo vnútorných vreckách oblečenia, aby sa chladom neznižovala ich kapacita.
 

 

Hmotnosť 0.01 kg